Jak usunąć lód i otworzyć samochód po marznącym deszczu
09/12/2016
Jeśli zimą zdecydowało się na deszcz, to taka sytuacja wróży kierowcom wiele kłopotów. Rano wielu z reguły boryka się z dwoma głównymi problemami - lodem na ciele i szkle, a także zamarzniętymi drzwiami, których nie można otworzyć. Jak rozwiązać takie problemy - przeczytaj w naszym dzisiejszym artykule.
Jeśli drzwi samochodu są odblokowane, ale nadal nie możesz dostać się do kabiny, oznacza to, że są zamrożone. W takiej sytuacji można przy odrobinie wysiłku fizycznego spróbować otworzyć drzwi, ale wtedy ryzyko wyrwania klamki czy nawet zerwania plomby wzrasta, a uwierz mi nie jest to potrzebne.
Jeśli drzwi kierowcy się nie otwierają, najpierw spróbuj dostać się do środka innymi drzwiami. Jeśli reszta nie chce się poddać, użyj środka rozmrażającego, który należy spryskać wzdłuż konturu drzwi w obszarze uszczelek.
Jeśli nie masz pod ręką środka do rozmrażania, a sklep, którego potrzebujesz nie znajduje się w pobliżu, to skorzystaj z pomocy tak prostych produktów jak ocet czy wódka, przyda się też WD- 40. W skrajnych przypadkach użyj zwykłej suszarki do włosów. Aby jednak taka sytuacja się nie powtórzyła, lepiej nasmarować silikonem gumki uszczelek drzwi. Oczywiście możesz też użyć wrzącej wody, aby poradzić sobie z zamarzniętymi drzwiami, tylko jeśli w ogóle nie współczujesz samochodowi.
Jak usunąć lód z samochodu
Aby wyczyścić szklankę z lodu, możesz użyć kilku metod. Ale najpierw pamiętaj o kilku ważnych zasadach:
lód można czyścić tylko za pomocą specjalnych skrobaków, które muszą być wykonane z tworzywa sztucznego lub gumy. W żadnym wypadku nie należy używać metalowych narzędzi;
po włączeniu silnika nie można od razu zacząć dmuchać w przednią szybę, ponieważ może pęknąć. Ale ogrzewanie tylnej szyby, jeśli oczywiście było przewidziane, może być użyte natychmiast;
nie czekaj, aż silnik rozgrzeje się do temperatury roboczej - natychmiast przystąp do mycia szyb;
aby szybko i łatwo usunąć lód z obszaru przedniej szyby, użyj specjalnego sprayu, octu, alkoholu lub płynu niezamarzającego, który zwykle wlewa się do zbiornika spryskiwacza. Zwilż szmatkę octem lub alkoholem i wytrzyj nią szybę. Ale lepiej jest spryskać płynem niezamarzającym.
Jak rozgrzać wycieraczki
Oczywiście można też pozbyć się lodu z szyby za pomocą zwykłych spryskiwaczy i niezamarzającego płynu, ale w takiej sytuacji istnieje duże prawdopodobieństwo, że wycieraczki błyskawicznie się zepsują. Podczas automatycznej aktywacji gumki szczotek po prostu się obcinają.
I w zasadzie przed włączeniem wycieraczek upewnij się, że nie są przymarznięte do szyby. Aby uwolnić wycieraczki przedniej szyby z lodu, skieruj na nie ciepłe powietrze z układu klimatyzacji lub użyj odmrażacza.
Aby usunąć lód z karoserii, nie używaj skrobaczki, w przeciwnym razie lakier dobiegnie końca. Najlepszą opcją jest podjechanie samochodem do garażu, krytego parkingu lub innego ogrzewanego pomieszczenia.